اخبار کنگره English
*** اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا ***
صفحه اصلی
 
 
 
 
 
 
 
 
 
راهنمای نگارش مقالات

راهنماي نگارش مقاله و ارسال مقالات :

مقالات ارسالي بايد ضمن رعايت اصول اخلاقي در نگارش و تدوين مقالات، داراي چارچوب علمي کامل باشند. برخی نکات اخلاقی شامل موارد زیر است:

1- مقالات مروری و پژوهشی باید حاصل مطالعات و پژوهش نویسندگان باشد.

2- مقالات قبلاً در جایی چاپ و منتشر نگردیده باشد.

3- مقالات تگراری و برگرفته نتایج کار تحقیقی سایرین نباشد.

4- در صورتی که مقاله ای ترجمه مقالات لاتین باشد، به ترجمه بودن مقاله اشاره شود.

5- رفرنس های مقالات کامل باشد.

رعایت نکات اخلاقی فوق بر عهده خود نویسندگان است.

در نگارش صحیح نام نویسندگان دقت شود زیرا پس از ارسال مقاله، دیگر امکان تغییر نام نویسندگان وجود ندارد. چارچوب نگارش براي مقالات علمي- پژوهشي و علمي - مروري شامل موارد زير است:

الف- مقالات علمي- پژوهشي :

 • عنوان مقاله و عنوان هر قسمت مقاله- فونت 12 درشت B Zar
 • مشخصات نويسندگان- فونت 12 B Zar
 • چکيده (حداکثر 250 کلمه) و کليد واژه ها (حداکثر 5 کلمه) - فونت 12 B Zar
 • مقدمه (شامل بيان مساله، مباني نظري، اهداف و چارچوب نظري) - فونت 12 B Zar
 • روش شناسي (شامل: روش تحقيق، جامعه آماري، حجم نمونه، روش نمونه گيري و ابزارگردآوري داده ها) - فونت 12 B Zar
 • جدولها : فونت 10 B Zar
 • يافته هاي پژوهش - فونت 12 B Zar
 • بحث و نتيجه گيري - فونت 12 B Zar
 • منابع (با فرمت APA) - فونت 12 B Zar

ب- مقالات علمي- مروري :

 • عنوان مقاله و عنوان هر قسمت مقاله - فونت 12 درشت B Zar
 • نام و مشخصات نويسندگان - فونت 12 B Zar
 • چکيده (حداکثر 250 کلمه) و کليد واژه ها (حداکثر 5 کلمه) - فونت 12 B Zar
 • متن اصلي - فونت 12 B Zar جدولها : فونت 10 B Zar
 • بحث و نتيجه گيري - فونت 12 B Zar
 • منابع (با فرمت APA) - فونت 12 B Zar

 

هر مقاله حداکثر در 20 صفحه A4 با فونت BZar و فاصله 2.5 سانتي متر از لبه صفحه باشد.

مقالات پس از نگارش به صورت فايل word و pdf به آدرس الکترونيکي همايش irbasir.ir@gmail.com ارسال گردد.

فرایند عملیات مدیریت مقالات:

نویسندگان عزیز فرایند عملیاتی مربوط به ارسال مقاله تا برگزاری کنگره را به دقت مطالعه بفرمایند:

1- پس از ارسال مقالات توسط نویسندگان به آدرس الکترونیکی irbasir.ir@gmail.com ، و پس از بررسی اولیه مقالات توسط دبیرخانه، حداکثر طی یک هفته پس از ارسال مقاله به آدرس فوق کد مقاله توسط دبیرخانه برای نویسنده مسئول مقاله ارسال می­گردد. نویسندگان می­بایست قبل از ارسال مقاله کلیه مطالب مندرج در این سایت را به دقت مطالعه نمایند تا از بروز هرگونه مشکل احتمالی در آینده جلوگیری شود. به عنوان مثال قبل از ارسال مقاله در نگارش و چیدمان نویسندگان و فرمت مربوط به محل کار یا دانشگاه نویسنده دقت کامل و کافی به عمل آید. دانشجویان و نویسندگان عزیز قبل از ارسال مقاله از دانشگاه یا سازمان خود در مورد نحوه نوشتن نام نویسندگان و نام دانشگاه یا سازمان کسب اطلاع نمایند؛ زیرا پس از ارسال مقاله امکان تغییر آن وجود ندارد.

2- مقالات دریافتی پس از حداکثر 2 هفته از تاریخ اعلام کد، مورد داوری نهایی قرار می گیرد و ایمیل مبنی بر پذیرش یا رد مقاله برای نویسنده مسئول ارسال می گردد. در صورت پذیرش مقاله، به همراه ایمیل پذیرش فرم ثبت نام و سر برگ مقاله نیز ارسال می گردد. نویسندگانی که قصد ثبت نامه مقاله خود را دارند، می بایست مقاله خود را در فایل سربرگ کنگره که با فرمت Word است، کپی نموده و سپس آنرا به فرمت PDF  درآورند. نویسنده عزیز می بایست در PDF نمودن مقاله خود دقت نمایید زیرا به همان شکل، مقاله شما در سی دی مجموعه مقالات درج می گردد؛ بنابراین کلیه جداول، شکلها و فرمولها می بایست به دقت تنظیم و به صورت شکیل و مرتب به فرمت PDF تغییر داده شود.

3- نویسندگانی که قصد ثبت نامه مقاله خود را دارند می بایست فایل Word و PDF مقاله به همراه فایل تکمیل شده ثبت نام و تصویر اسکن شده (یا عکس) فیش واریزی را فقط به ایمیل irbasir.reg@gmail.com ارسال فرمایند.

4- نویسندگانی که نیاز به دریافت نامه رسمی پذیرش دارند، پس از ثبت نام درخواست خود را از طریق یکی از 2 ایمیل کنگره مطرح نمایند تا نامه رسمی پذیرفته شدن مقاله آنها در کنگره برای نویسنده مسئول ایمیل گردد.

5- متن کامل کلیه مقالات پذیرفته شده (به صورت سخنرانی یا درج در مجموعه مقالات) در سی دی مجموعه مقالات درج شده و به همراه گواهینامه پذیرش مقالات در روز برگزاری کنگره به نویسندگان تحویل داده می شود. چنانچه نویسنده به هر دلیلی نتواند در کنگره حضور یابد، سی دی مجموعه مقالات و گواهینامه حداکثر طی یک ماه پس از برگزاری کنگره به آدرس پستی نویسنده مسئول که در فرم ثبت نام درج شده، پست می گردد.

6- خاطر نشان می گردد برای هر مقاله به تعداد نویسندگان و حداکثر تا 4 عدد، سی دی مجموعه مقالات و گواهینامه یک شکل (که نام همه نویسندگان به ترتیبی که مقاله آمده، در آن درج شده) در روز برگزاری کنگره تحویل یا برای نویسنده مسئول پست می گردد.با هر مقاله نیز تنها یکی از نویسندگان می تواند در کنگره حضور یابد.

نویسندگان می­بایست قبل از ارسال مقاله کلیه مطالب مندرج در این سایت را به دقت مطالعه نمایند تا از بروز هرگونه مشکل احتمالی در آینده جلوگیری شود

    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
" تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ میباشد "